Dodaj wyszukiwarkę do FireFox'a

Regulamin ,  Doladuj Telefon,  Kanał IRC, Dzwonki I Ikonki

Poprzedni temat «» Następny temat
zakupy
Autor Wiadomość
*Sylwia 

Telefon: Sony Ericsson
Sieć GSM: Orange
Wysłany: 2006-10-08, 20:55   
   Skąd o nas wiesz: Z wyszukiwarki Google

Ja uwielbiam kupowac... :D :D a jesli jestem w złym humorku a trafia mi sie udane zakupy to juz nic mi nie popsuje dnia...chyba ze na zakupach nie znajde tego co by mnie zadawalało to bez kija nie podchodz :D

Niewygodne-pytania.pl
*Monique ;) 

Telefon: Samsung X200
Wysłany: 2006-10-08, 22:03   

a ja nie lubię zakupów takich ciuchowych... właściwie to żadnych nie lubię, ale tych ciuchowych to już najbardziej :P

Jak już muszę sobie coś kupić to idę do sklepu do mamy, spędzam tam godzinę i wybieram parę rzeczy :D Ale ostatnio jakoś nawet nie mam ochoty na żadną nową rzecz. Już nawet rodzice mi proponują: a może kurtka? albo dżinsy? a ja po prostu nie potrzebuję

~Kaszmir 

Wysłany: 2008-02-19, 06:41   

Zakupy jedynie jak mam na to kasę...nie lubię chodzić po sklepach dla samego chodzenia (wyjątkiem jest empik, ale jak nie mam kasy choćby na najtańszą gazetę to mnie to przytłacza)...a jeśli chodzi o robienie zakupów to humor mogą mi poprawić zarówno zakupy żywności, jak ciuchów czy innych rzeczy...umiem się cieszyć nawet z drobnych zakupów...heh choć czasem ogarnia mnie coś na kształt "zakupowego szału" (i wtedy lepiej, żebym miała mniej kasy niż więcej)

~zdzisiek27 

Wysłany: 2009-02-27, 16:46   
   Skąd o nas wiesz: Z strony WWW

Odświeżam tego trupa, bo chciałem Was zapytać o zdanie na temat zakupów internetowych. Często kupujecie tą drogą, czy może uważacie, że to nie jest bezpieczne itp. Macie jakieś swoje ulubione sklepy internetowe? Pytam bo sam ostatnio zaobserwowałem, że coraz częściej zdarza mi się korzystać z e-shopów, już chyba tyle samo kupuje w nich co w tradycyjnych sklepach...

*Monique ;) 

Telefon: Samsung X200
Wysłany: 2009-03-01, 19:48   

Mi zdarza się kupować ubrania, biżuterię i coś w stylu mp3, aparaty itd.

A tak poza sklepami to jeszcze czasem korzystam z allegro :)

~prometeusz 

Sieć GSM: Era
Wysłany: 2009-03-02, 16:20   Zakupy przez net
   Skąd o nas wiesz: Z innego źródła

Cóż, nie wyobrażam sobie żeby przed zakupami nie sprawdzić cen najpierw przez porównywarki, albo w poszczególnych sklepach w których kiedyś juz robiłem zakupy.
Oczywiście może być z tym problem, gdy sklep jest 'conajmniej' nierzetelny i umieszcza na swojej stronie towar którego nie ma na stanie, to jest strasznie "niefajne" (żeby nie używać mocniejszych słów).
Moje zakupy tyczą się głównie elektroniki, muzyki, książek (to głównie Merlin).
Telefony kupowałem przy przedłużaniu umowy przez stronę Orange.

Generalnie kupuję tam gdzie najtaniej (łącznie z kosztami przesyłki, ewentualnie jest możliwość odbioru osobistego).

No i jeszcze dochodzi Allegro, ale nie jestem jakims maniakiem. Choc znajoma znajomej podobno nabija 40 transakcji miesięcznie, to coś na ksztalt uzależnienia...

*Kinga. 

Telefon: Samsung F480i
Wysłany: 2009-03-02, 21:04   

Kupuję czasem, ale nie na allegro. Jakoś nie mogę się przekonać :)
Głównie są to książki, raz mi się zdarzyło, że kupiłam ubranie. A teraz czaje się na zakup biletu lotniczego ... tylko na kartę kredytową trzeba czekać :(

~zdzisiek27 

Wysłany: 2009-03-02, 23:05   

Kinga. napisał/a:
A teraz czaje się na zakup biletu lotniczego ... tylko na kartę kredytową trzeba czekać :(

A to nie jest tak, że przy transakcjach kartą kredytową pobierają ci prowizję i naliczają odsetki? Ja tam wolę płacić przelewami internetowymi....też patrzę gdzie najtaniej...

*Kinga. 

Wysłany: 2009-03-04, 22:35   

zdzisiek27 napisał/a:

A to nie jest tak, że przy transakcjach kartą kredytową pobierają ci prowizję i naliczają odsetki?

Niestety pojęcia nie mam :(
Ja oczywiście, też wole formę przelewu. Ale cóż zrobić jak czasem nie ma po prostu takiej możliwości.

~zdzisiek27 

Wysłany: 2009-03-05, 17:09   

Kinga. napisał/a:

Niestety pojęcia nie mam :(
Ja oczywiście, też wole formę przelewu. Ale cóż zrobić jak czasem nie ma po prostu takiej możliwości.

Oj, to lepiej się zorientuj, bo ze spłaceniem odsetek mogą być kłopoty, nie chcę Cię straszyć , ale lepiej zawsze dmuchać na zimne. "trochę" za duże zakupy kartą kredytową i potem są problemy ze spłacaniem odsetek.

W zakupach przez net denerwuje mnie też to, że często niejako z musu pośredniczy w nich poczta polska ;) Chociaż i to można często ominąć, dużo sklepów zwykle ma opcję przesyłki kurierskiej, która jest może trochę drozsza ale za to jest wieksza pewność ze towar do ciebie dotrze, ja sam wybieralem taki rodzaj dostawy placac w kilku ksiegarniach, kumpel korzystał z tego przy zakupie jakichs glosnikow, chyba na stronie tepsy. No a jak kupujesz jakies wieksze rzeczy (np meble) no to zwykle juz nie ma innej opcji tylko kurier (albo odbior osobisty).

*Kinga. 

Wysłany: 2009-03-05, 20:57   

zdzisiek27 napisał/a:

Oj, to lepiej się zorientuj, bo ze spłaceniem odsetek mogą być kłopoty, nie chcę Cię straszyć , ale lepiej zawsze dmuchać na zimne. "trochę" za duże zakupy kartą kredytową i potem są problemy ze spłacaniem odsetek.

Karta ta jest kartą debetową, która działa jak kredytowa - mogę kupić coś przez internet. Po prostu pobierają tą określoną sumę z mojego konta :)

Wiem, że mogą być problemy moja mama właśnie się ich nabawiła i mamy teraz niezły dług do spłacenia :przestraszony:
Ostatnio zmieniony przez Kinga. 2009-03-05, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  

+MASTER 

Telefon: SE W810i
Sieć GSM: Plus/Orange
Wysłany: 2009-03-08, 22:52   
   Skąd o nas wiesz: Z forum internetowego

I TO JESZCZE W CZASACH KRYZYSU... :P

Albert Einstein

I'm going to black hole

*Kinga. 

Wysłany: 2009-03-09, 12:29   

Kryzys nie kryzys spłacić trzeba :P

~olka 

Wysłany: 2010-03-26, 17:03   

Ja przyznaję, że jak mam iść na zakupy to mi się robi niedobrze :P Ale fakt, że nowy ciuch czasem poprawi humor :)

~Jakubpl 

Wysłany: 2018-02-28, 10:42   

Wysyłam wszystko przez kurierów. W dzisiejszych czasach mogą dostarczać dowolne towary. Ostatni raz wysłałem paczkę do Irlandii - skorzystałem z tego kuriera na stronie https://www.parcelabc.pl/...do-irlandia/105

;) ;) ;)

Odpowiedz do tematu