Dodaj wyszukiwarkę do FireFox'a

Regulamin ,  Doladuj Telefon,  Kanał IRC, Dzwonki I Ikonki

Poprzedni temat «» Następny temat
Alkochol to też narkotyk...
Autor Wiadomość
~londynczyk23 

Wysłany: 2006-06-01, 22:04   Alkochol to też narkotyk...

Ostatnio natchnąłem się na bardzi ciekawy artykuł. oto on:

Rozmawiając o narkotykach należy pamiętać, że dostojne miejsce wśród wielu innych przedstawicieli tej grupy zajmuje nikotyna i alkohol. Alkohol i nikotyna to są również narkotyki, tylko, że legalne. Jest to bardzo ważny element chociażby ze względu na terapię osób uzależnionych. Traktowanie tych dwóch środków oddzielnie jest bardzo niebezpieczne dla wszystkich próbujących zerwać z heroiną, amfetaminą, marihuaną czy kokainą. Osoba uzależniona od jakiejś jednej substancji, nie zdając sobie z tego sprawy, ma również obniżoną tolerancję na inne środki psychoaktywne. Dlatego tak wielu narkomanów opuszczających ośrodki rehabilitacyjne, po jakimś czasie zostaje alkoholikami. To bardzo prosty mechanizm zwany teorią zastępstwa. Należy też pamiętać o tym , że ta zależność działa też w drugą stronę. Alkoholicy leczący się z nałogu są o wiele bardziej podatni na inne nałogi niż osoby nigdy od niczego nie uzależnione. Sporo narkomanów podejmujących leczenie wyznaje w czasie terapii , że przed sięgnięciem np. po heroinę , wiele lat nadużywali alkoholu. Pracując z narkomanami należy im wszystkim uświadamiać, że są również alkoholikami, co u niektórych budzi sprzeciw, ale z czasem się szybko przekonują o prawdziwości tej tezy. Jeśli się tego nie robi, bo na przykład terapeuta sam lubi się napić, robi się pacjentowi wielką krzywdę, marnując niekiedy kilka lat leczenia.

jakie jest wasze zdanie na ten temat?! czy zgadzacie się z tym?! moje zdanie na ten teat jest takie jak w tym artykule. wydaje mi się, że alkochol jest bardziej szkodliwy od dragów, tyle że jest on legalny...

pozdrawiam

Niewygodne-pytania.pl
+MASTER 

Telefon: SE W810i
Sieć GSM: Plus/Orange
Wysłany: 2006-06-02, 12:39   
   Skąd o nas wiesz: Z forum internetowego

1) Dzisiejsze lecze użleżnień jest troche od dupy strony...zjamuje się głównie...uzaleznieniem i wyjściem z nałogu,zamiast tym,dlaczego do niego doszło.
2)Uzależnic mozna się praktycznie od wszystkiego,ale to,jak się użaleznić mozna od narkotyków,nikotyny,alkoholu,czy jeszcze czegoś innego jest różne.Alkohol uzaleznia stosunkowo powoli,pozatym mozna pic przez jakiś czas i dosyć łatwo wyjść z tego.A spróbuj zrobić to z narkotykami czy choćby fajkami...jasne,da się,ale samemu to będzie b. trudne.
2)Teoria zastępstwa jest wynikiem leczenia od dupy strony wlasnie.

Albert Einstein

I'm going to black hole
Ostatnio zmieniony przez MASTER 2006-06-02, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  

+Lady_Mocca 

Telefon: samsung E380
Sieć GSM: era
Wysłany: 2006-06-02, 12:59   

alkohol tez narkotyk.. hmm.. mysle ze to prawda.. byc moze ma bardziej szkodliwe dzialanie od dragow ale nalezy jeszcze sprecyzowac od jakis dragow..
wszystkie uzywki sa szkodliwe i wszystkie uzalezniaja.. i tyle..

mysle ze dyskusja o tym co jest gorsze doprowadzi do tego tak naprawde wszystko uznane zostanie za beznadziejne..

poza tym zalezy o jakich dawkach jeszcze rozmawiamy.. bo jest roznica czy mowimy o litru wodki czy o lamce szampana..

a jesli chodzi o terapie ? jak juz powiedzial master.. jest do dupy.. i mysle ze w zasadniczy sposob nalezaloby ja zmienic.. ale do tego napewno jeszcze dluga droga..

Jestem zła bo ze złem mi do twarzy.. Jestem zła, być gorsza nie dam rady :)

~londynczyk23 

Wysłany: 2006-06-02, 13:20   

MASTER napisał/a:
Alkohol uzaleznia stosunkowo powoli

ale zobacz co robi z ludzi wódka!! mówie o tych którzy chleją tanie wina pod sklepem. kolesie chodzą i żulą żeby mieć 3zł na wińsko, żeby tylko sie zapić, przespać gdzieś w rowie, wstać, znowu zapić i tak wkółko...!!

pozdrawiam

+Lady_Mocca 

Telefon: samsung E380
Sieć GSM: era
Wysłany: 2006-06-02, 13:37   

a w ogole Piotrek.. co to za ortografy ? :P

a jak wyglada czlowiek po heroinie ? mysle ze calkiem podobnie ludzie o ktorych mowisz..

Jestem zła bo ze złem mi do twarzy.. Jestem zła, być gorsza nie dam rady :)

+MASTER 

Wysłany: 2006-06-02, 13:56   

londynczyk23 Tak,ale to sa osoby,ktore chleją już jakiś dłuższy czas...niestajesz sie żulem z dnia na dzień,a od narkotyków uzalżnić się można znacznie szyciej,fizycznie chybą są też bardziej niszczące.Alkohol,pity nawet w dużych ilościach nieuszkadza aż tak bardz ogranizmu,a spróbuj cpać przez lata...

Albert Einstein

I'm going to black hole

~taranka 

Wysłany: 2006-06-02, 14:26   

MASTER napisał/a:
londynczyk23 Tak,ale to sa osoby,ktore chleją już jakiś dłuższy czas...niestajesz sie żulem z dnia na dzień,a od narkotyków uzalżnić się można znacznie szyciej,fizycznie chybą są też bardziej niszczące.Alkohol,pity nawet w dużych ilościach nieuszkadza aż tak bardz ogranizmu,a spróbuj cpać przez lata...

Zgadzam sie. Przeciez mase ludzi pije alkohol i jakos niewiele sie od niego uzależnia (na szczęscie) poza tym pijac alkohol raz na tydzien nie uzaleznisz sie a biorac dragi ... no wlasnie to bardziej wciaga ;)

~londynczyk23 

Wysłany: 2006-06-02, 14:51   

MASTER napisał/a:
spróbuj cpać przez lata

ludzie biorą po kilka lat i co?! nie są uzależnieni. tylko nie mówcie mi, że tak mi się wydaje, że każdy tak mówi, a później ląduje w monarze. znam tych ludzi o których tutaj piszę bardzo dobrze i mam z nimi styczność prawie dzień w dzień.

Lady_Mocca napisał/a:
a jak wyglada czlowiek po heroinie ?

nie miałem na myśli tak mocnych dragów. zauważ jeszcze, że ludzie po alkocholu stają się agresywni i to właśnie najczęściej po nim dzieją się w 99% zadymy. nawet po takij fecie czlowiek ma większą kontrolę nad sobą nad tym co robi, lepiej kojarzy fakty i napewno zachowuje się porządniej...

pozdrawiam

+MASTER 

Wysłany: 2006-06-02, 15:48   

Jak dla mnie alkos jest jednak wolniejszy w dzialaniu.Pozatym mozna spokojnie pic tylko od czasu do czasu,w niewielkich ilosciach,w razie potrzeby odstawic na dluzszy czas...a narkotyki...moze tylko na poczatku,pozniej to jest znacznie trudniejsze.No i alkohol nie robi az takiego duzego spostoszenia w mozgu jak dragi .

Albert Einstein

I'm going to black hole

~londynczyk23 

Wysłany: 2006-06-02, 20:01   

MASTER napisał/a:
alkohol nie robi az takiego duzego spostoszenia w mozgu

robi bardzo duże spustoszenie w mózgu, tak samo jak dragi. te dwie używki są jakie są. bie szkodzą, jedna szkodzi inaczej od drugiej ale obie są szkodliwe...

pozdrawiam

~filip. 

Wysłany: 2006-07-20, 21:32   
   Skąd o nas wiesz: Z wyszukiwarki Google

nie chciało mi sie czytać tego na początku ale powiem tak ~~Alkohol connecting People~~ i tego chyba nie trzeba udowadniać :P

~mackk 

Wysłany: 2013-09-25, 14:14   

Z alkoholem nie ma żartów.
Poczytajcie sobie np. tutaj:
http://www.odtruwamy.pl/p...alkoholizmu.php

~Ginewra88 

Telefon: Ginewra88
Wysłany: 2013-10-13, 22:20   

Wszystko co zmienia naszą percepcję to narkotyk, więc alkohol też. Każdy sam musi sobie ocenić dawkę, ale przesada w piciu nie jest niczym lepszym od ćpania

Wiadomość:

* Tu znajduje sie link aby go zobaczyc nalezy sie zalogowac. *
* Jezeli nie posiadasz konta to sie zarejestruj. *

Odpowiedz do tematu