Dodaj wyszukiwarkę do FireFox'a

Regulamin ,  Doladuj Telefon,  Kanał IRC, Dzwonki I Ikonki

Poprzedni temat «» Następny temat
Łysienie 17 lat!!!!
Autor Wiadomość
~Macko 

Wysłany: 2006-10-09, 00:22   Łysienie 17 lat!!!!

Witam!

mam 17 lat (w marcu 18) i juz od dluzszego czasu wypadaja mi włosy z przedniej czesci głowy( u gory nie zauwazylem) czy Wy w podobnym wieku tez tak mieliscie

teraz mam juz tak duze zakola ze nie wiem co robic:(:(:(:(:

stosuje od wrzesnia specyfik Kamiwaza i pomaga troche ale tylko troche:(

bylem na badaniach i wszystko ze mna ok

moze to przez to ze uzywam duzo żelu juz od jakis 2-3 lat

moze przez to ze jakies 10 miesiecy temu chorowalem ze 2-3 razy ciezko na angine i utrzymywala mi sie wysoka goraczka( wiem ze przez to tez wypadaja włosy ale do pol roku po chorobie)

moj ojciec tez jest łysy ale nie zaczal lysiec w tak młodym wieku

ale o 3 lata starszy brat cioteczny od strony ojca jest juz bardzo

PROSZE POMOZCIE!!!!!!
dopiero jakis czas temu zaakceptowalem swoj wyglad i nie mialem prawie zadnych wiekszych kompleksow (oprocz nosa i zebow ale juz to przeboleje) a tu nagle wielki problem z włosami:(:(:(

ps. co mozecie powiedziec o przeszczepach???
działa to??? widac ze włosy sa sztuczne???
i jak jest z kosztami???

Niewygodne-pytania.pl
~~AnDaRiEl 

Telefon: NOKIA 6600
Sieć GSM: Orange
Wysłany: 2006-10-09, 08:30   
   Skąd o nas wiesz: Z innego źródła

Ja myśle że to genetycznie przechodzi na ciebie twoj tata jest łysy twoj cioteczny brat jest łysy .. i moze jeszcze ktos dalej w twojej rodzinie.Jesli ten specyfik nie pomaga to moze idz do lekarza i popros o inny , proponuje ci abyś scinal wlosy na zero nie bedzie to widoczne. A tutaj masz stronke z klinka ktora robi przeszczepy :hyhy:
http://www.handsome.com.pl/index.php?pl/uca/pomoc

~Matheww 

Wysłany: 2006-11-12, 10:41   

Jezeli nie chcesz wydawac kasy na propecie, ktorej skutecznosc jest wedlug mnie dyskusyjna kups sobie tonik do wcierania ANASTIM firmy DUCRAY w butelce...wazne kup w butelce a nie w ampulkach!!! Dziala!!

~mikam69 

Wysłany: 2006-11-13, 21:47   

Witam. Mam ten sam problem co Ty. W listopadzie koncze 18 lat. Zawsze mialem bardzo geste wlosy. Teraz sie strasznie przerzedily i pojawily sie duuze zakola. Bardzo mnie to boli, caly czas o tym mysle. Poznalem dziewczyne i sie boje ze ona mi niedlugo powie ze robie sie ... lysy. Nie wiem co robic... Umowilem sie na wizyte do dermatologa. Za 2 tygodnie mam wizyte. Wierze ze wlosy na zakolach mi odrosna, nie widze innej opcji bo takie czolo jest straszne. Tez prawie codziennie uzywam zelow i lakieru, to tez jest pewnie powod ale sa tacy ktorzy tez codziennie z zelem ale problemow z lysieniem nie maja. Moj ojciec ma 43 lata i piekne czarne wlosy. W rodzinie mam kilku lysiejacych ale ludzie ja mam dopiero 18lat. W tej chwili to jest dla mnie najewiekszy problem. Prosze o jakas rade... Jutro zamierzam zakupic sobie loxon.. ale czy to cos da... :zalamany:

~Matheww 

Wysłany: 2006-11-16, 15:08   

cooz jest to rzeczywiscie dramat, pomimo tego, ze mam jakas tam ilosc wlosow, ktora nie wzbudza podejrzen, ze lysialem...ale co to za zycie?? Smieszy mnie to jak ktos ma 30-40 czy wiecej lat i robi tragedie , z tego, ze ma zakola? WTF, co my mamy poowiedziec?? mam 21 lat i jescze 2 lata temu mialem taka czape prostych czarnych wlosow na glowie, ze nawet bylem o peruki posadzany!! a teraz nie dosc, ze nie mam gestych wlosow to jescze, zeby mi sie to utrzymalo musze te 200zl co miesiac(propecia) , wcierac anastim a i tak naprwade to nawet uczesc sie nie moge grzebieniem...co to za zycie, a najgorsze jest to ze nie dosc ze wydajemy taka flote to jeszcze i tak mamy mnie jwlosow

~groszek 

Wysłany: 2006-11-19, 18:12   

ehm no mnie 200zł co miesiąc na utrzymanie włosów to raczej niestać. 200 * 12=2400zł rocznie!!! Nie znaczy to wcale ze jestem jakimś materialistą, ale wydawanie takiej sumy pieniędzy świadczy o tym że mam duuuży komples na punkcie włosów. Ja niestety też go mam (moj temat gdzieś obok...), ale jeśli przestaniemy się tym przejmować w tak wielkim stopniu myślę, że da się to pogodzić i nie będzie widać tego że jest się młodym zakompleksionym łysiejącym facetem. Staram się przestać tym przejmować, ale sami napewno wiecie jak to jest: ciężko z fryzurą, dziewczyny..., tata z większą czupryną niż syn... pozatym trafiło nas łysienie, a nie jakaś nieuleczlan choroba (tak trzeba się pocieszyć), nie ma żadnej wielkiej tragiedii chociaż jest to jakby nieestetyczne i kłopotliwe, ale cóż?! Chciałbym tylko wiedzieć jakie są dokładne tego przyczyny (czego naukowcy raczej jeszcze sami nie wiedzą), a nie jakieś tam artykuliki o cykly mieszków włosowych... Jest to kurcze uciązłiwe dla mnie i to co już wyzej mikam napisał. ja też mam dopiero 18 lat?! To jest coraz częstrze, a powody są wciąż nieznane! No cóż, ale puki jeszcze nie wyłysiałem dokońca może uda się jakoś przytrzymać te włosy jak najdłużej... Mathew ile kosztuje kuracja Twoim :ANASTIM firmy DUCRAY ??? wybróbować nie zaszkodzi co?

~gogi 

Wysłany: 2006-11-19, 18:24   

hej..chcialem ci powiedziec ze nie jestes sam...ja mam 18 lat ( w styczniu 19) i tez mam straszne zakola i przerzedzily mi sie wlosy..mam z tego powodu straszne kompleksy i cos mi sie robi jak sppgladam w lusterko.. :( to ze masz 17 lat to w niczym niestety nie przeszkadza zeby wypadaly ci wlosy..to jest juz uwarunkowane genetycznie..poczytaj sobie o tym dokladnie na necie a sie wszystkiego dowiesz. jesli chodzi ci omoja rade..to te wszystkie specyfiki cudowne co sa za pare zloty w aptece to moze i pomagaja ale trzeba je systematycznie brac co jest uporczywe..jedyna dobra kuracja to jakies leki blokujace dihydrotestosteron+jakis stymulator..I nie zalamuj sie chłopie..nie jestes sam!!

~mikam69 

Wysłany: 2006-11-28, 18:21   

Witam. Wreszcie jestem po wizycie u dermatologa. Stwierdzil ze moje wypadanie wlosow jest normalne i zapewne przyczyna sa geny gdyz mam w rodzinie lysiejacych. Kazała mi stosować kuracje Aminexil SP94 od Vichy. I mowila ze skutecznie opozni to proces wypadania włosów. Ale niestety łyse zakola nie zarosna wlosami. Ale stwierdzila ze wcale nie są duze wiec jestem troche spokojniejszy> dzis zamawiam preparat na allegro i zaczynam kuracje. Mam nadzieje ze wlosy przestana wypadac i stana sie grubsze, gestsze tak jak jest napisane na ulotce. Trzymajcie kciuki :)

~Matheww 

Wysłany: 2006-12-02, 22:15   

Stary nie chce Cie martwic ale dercos vichy to jest podpucha, to nic nie daje, kompoletnie, NIE KUPOUJ TEGO!!! Mowie 100% serio

~mikam69 

Wysłany: 2006-12-04, 19:30   

No nie zalamuje mnie :/ A jak inni oceniaja ten produkt? Bo co innego mi zostalo????

~Matheww 

Wysłany: 2006-12-08, 11:51   

Nie mialem zamiaru Cie zalamywac tylko pomoc...jakbys czytal wszystkie posty wiedzalbys, ze tonik Anastim firmy Ducray naprawde dziala!!!! Kup radze Ci z calego serca

~czubek 

Wysłany: 2008-04-15, 22:44   
   Skąd o nas wiesz: Z innej wyszukiwarki

Hej

mam podobny problem co Wy. Od dawna łysieję i jest to powodem mega kompleksów. Byłem u specjalisty z tej dziedziny w USA, w trakcie wakacji. Przepisał mi jakiś brzmiący z angielska środek, byłem załamany, bo kosztował jakiś 500$ za kurację (starczała na góra dwa miesiące).

Po powrocie z USA jeszcze chwilę sprowadzałem ten środek, ale wyniki był do duuu.... I teraz beka, bo koleżanka przetłumaczyła mi skład tego leku i się okazało, że na Polskim rynku jest o niebo tańszy Vitapil - nie wiem, czy kojarzycie, sporo reklamowany.

Myślałem, że padnę - kupa kasy poszła bokiem.

Od jakiegoś czasu biorę Vitapil i jest postęp - w prawie nie zarastam w jakimś oszałamiającym tempie, ale odczuwam poprawę. Nie wiem, czy w każdej sytuacji pomaga, ale polecam - warto sprawdzić, szczególnie, że jest niedrogi.

~kejtik 

Wysłany: 2008-05-01, 14:12   
   Skąd o nas wiesz: Od znajomego

Mój mąż też go stosuje, z tym że od razu od niego zaczął. Są efekty :)

~Endrju2008 

Wysłany: 2008-06-11, 01:04   
   Skąd o nas wiesz: Z strony WWW

a ten Vitapil można stosować przy intensywnym wysiłku fizycznym? Nie ma żadnych skutków ubocznych? :niepewny:

~enfor 

Wysłany: 2009-02-20, 13:48   
   Skąd o nas wiesz: Z strony WWW

a slyszeliście o cyklu włosa?

Istnieje bezpośrednia proporcja pomiędzy prędkością odrastania wypadniętego włosa, a jego końcową długością, mierzoną od powierzchni skóry. Dodatkowo istnieją regularne cykle wzrostu oraz wypadania każdego pojedynczego trzonu ludzkiego włosa. U zwierząt wypadanie sierści związane jest ze zmianą pór roku, a większość włosów wypada w tym samym czasie (mowa tu o linieniu wiosną i wczesnym latem). Zabieg ten pozwala zwierzętom kontrolować temperaturę ciała. W przypadku futra owcy, oprócz linienia, pojedyncze włosy są również zrzucane pojedynczo w cyklach takich jak u człowieka. Podczas ostatniego dziesięciolecia została przeprowadzona olbrzymia ilość skrupulatnych badań dotyczących cyklicznego wypadania i wzrostu włosów u człowieka i zwierząt. Większa część doświadczeń przeprowadzona została na szczurach i myszach, ze względu na to, że ich cykl trwa zaledwie około jednego miesiąca. Dzięki temu można śledzić zmiany o wiele szybciej. U człowieka taki cykl trwa około trzech lat. Badania bazowały na próbkach obciętych włosów oraz na wycinkach z biopsji skóry głowy. Dzięki nim odkryto, iż cykle rozwoju włosów można podzielić na trzy części:

(1) Faza wzrostu (anagen) - etap aktywnego wzrostu włosa. Anagen dzieli się na:
• Proanagen
• Mesanagen
• Metanagen
(2) Faza zaniku (katagen) - etap rozwoju włosa spoczynkowego.
(3) Faza odpoczynku (telogen ) - faza lub etap spoczynku, zanim cały cykl zacznie się od nowa.
Na zdrowej głowie około 10% włosów znajduje się w fazie spoczynku. W związku z tym mieszki będące w tej fazie, rozłożone są w różnych punktach, a ubytek włosów wyrównywany jest jednocześnie przez mieszki znajdujące się w tym czasie w fazie wzrostu. Dlatego wypadnięcie 100 włosów dziennie jest czymś normalnym i zauważalne jest jedynie podczas czesania czy mycia głowy. Większość łysiejących nie traci swych włosów szybciej niż inni ludzie, natomiast w miejsce wypadających włosów, nowe nie wyrastają w takim samym tempie lub nie pojawiają się w ogóle.

W widzianym przez mikroskop włosie fazy zaniku ( katagen ), można zauważyć na bliższej końcówce suche zgrubienie kreatynowe. Jest ono raczej niewybarwione, choć zewnętrzna jak i wewnętrzna pochewka włosa jest zachowana. W fazie wzrostu (anagen) korzeń rosnącego włosa jest nawilżony, miękki i połyskujący. Pochewki włosowe są wyraźnie widoczne. W fazie odpoczynku ( telogen ) cebulka włosa jest skreatynizowana, a obydwie pochewki zanikają. Zanim włos zostanie zrzucony, może pozostać przez jakiś czas w mieszku z końcówką spoczywającą ponad miejscem przyczepienia mięśnia. Nowy włos wyrasta obok starego, więc istnieje możliwość, że z jednego mieszka będą wychodzić dwa włosy, na zdrowej skórze młodzieży i dorosłych znajduje się około 100.000. włosów. Ich liczba może różnić się w zależności od koloru włosa i rasy. Średnia ilość włosów na głowie na jeden cal kwadratowy wynosi około tysiąca. Powierzchnia skóry głowy wynosi sto dwadzieścia cali kwadratowych. Tak, więc na głowie przeciętnego człowieka można znaleźć około sto dwadzieścia tysięcy włosów. Średnica włosa różni się w zależności od jego koloru, położenia na głowie, wieku i płci osoby na głowie, której rośnie. Również, gdy te czynniki są podobne, to średnica włosa może być inna u dwóch różnych osób. Płowe włosy są najdelikatniejsze, czarne najbardziej szorstkie.

Najdelikatniejsze mają średnicę od pięciu tysięcznych do pięciu setnych cala, w czasie, gdy najbardziej szorstkie od czterech setnych do jednej czterdziestej cala. Zazwyczaj włosy dzieci są delikatniejsze od włosów dorosłych. Kształt włosa może być okrągły, owalny lub spłaszczony.
Pośród tych włosów dziennie zrzucamy 50. Faza wzrostu ( anagen ) trwa około 1000 dni, podczas gdy faza spoczynku ( telogen ) tylko około 10 (zaokrąglając). Im dłuższy okres trwa faza, tym większy jest udział procentowy włosów w pobranych próbkach. Stąd na zdrowej skórze głowy ( 85-90% ) stanowią włosy w fazie anagenu, podczas gdy zaledwie 1% będzie znajdował się w krótkiej fazie katagenowej. Pozostałe znajdują się w fazie spoczynku, oznaczającej, iż niedługo zostaną zrzucone. Jednakże standardowy cykl wzrostu włosa może być modyfikowany wpływem działania podrażniających środków chemicznych oraz w szczególności przez ich wyrywanie. W przypadku zwierząt laboratoryjnych, wyrywanie włosa rozpoczynało całkiem nowy cykl. W rzeczywistości nawet ciągnięcie włosów, bez ich wyrywania, może doprowadzić do zainicjowania tego procesu, który jednakże nie jest powodowany przez łamanie włosa w obrębie mieszka. W przypadku doświadczeń na zwierzętach udowodniono, iż nawet napromieniowywanie światłem ultrafioletowym rozpoczynało nowy cykl. Metoda ta sprawdza się również u niektórych osób, cierpiących na niektóre schorzenia powodujące łysienie. Wpływ na wzrost włosa mają również takie czynniki jak: ukrwienie skóry, gospodarka hormonalna, odżywanie, a nawet emocje.

Długość życia włosa człowieka zależy od jego płci, wieku, właściwości samego włosa, oraz cech właściwych danej osobie. Czas życia rzęs został oznaczony na około pół roku, w czasie, kiedy typowy włos rosnący na głowie utrzymuje się na niej od dwóch do sześciu lat. Wierzy się, że włosy rosną szybciej w czasie dnia niż w nocy, oraz gdy pogoda jest ciepła a nie chłodna – najprawdopodobniej z takiego samego powodu, dla którego rośliny i zwierzęta rozwijają się lepiej w ciepłych warunkach i przy obecności światła. Średnia długość włosów wśród Anglosaskich kobiet wynosi od osiemnastu do dwudziestu czterech cali, choć jak zostało to już wcześniej wspomniane mogą osiągnąć długość nawet pięćdziesięciu cali i więcej. Włosy Anglików i Amerykanów dorastają zazwyczaj do długości sześciu do ośmiu cali, choć zwyczaj nakazuje, by były krótko obcięte. Stopień przyrostu włosa wynosi od trzech-ósmych do trzech-czwartych cala na miesiąc. U kobiet, po osiągnięciu długości około czternastu cali spada on do połowy cala, a pod koniec życia włos niemal przestaje rosnąć. [

Wiadomość:

* Tu znajduje sie link aby go zobaczyc nalezy sie zalogowac. *
* Jezeli nie posiadasz konta to sie zarejestruj. *
]

Odpowiedz do tematu