Dodaj wyszukiwarkę do FireFox'a

Regulamin ,  Doladuj Telefon,  Kanał IRC, Dzwonki I Ikonki

Poprzedni temat «» Następny temat
wlosy po radioterapii...
Autor Wiadomość
~chinese 

Wysłany: 2006-02-10, 19:09   

moja cierpliwośc ma pewne granice....chyba ide wydać $ w aptece na ampułki Vichy...

Niewygodne-pytania.pl
@walker 

Telefon: Nokia 9300
Sieć GSM: Plus
Wysłany: 2006-02-10, 19:41   
   Skąd o nas wiesz: Z strony WWW

moja znajoma wspomogla sobie odrost skrzypem..... capivit.....

FAVORITE - Pink Floyd - High Hopes.
FAVORITE - Yamaha R1.
FAVORITE - Francuskie Bordeau.
FAVORITE - Malediwy.......

~chinese 

Wysłany: 2006-02-10, 19:45   

q10,bioSIlica,B-karoten,Tran,Kwas foliowy,Bit A(chociaz nie potrzeban przy prowitamianie),C,E, cynk, magnez , potas...+ szmapon i tonik NEril stymulujący odnowę cebulek ...w sumei dzieki tym vitaminkom a zwłaszcza b-karotenie nie mialam spalonej skóry...

~ela 

Wysłany: 2006-09-15, 22:10   

Witam wszystkich!
przypadkiem trafiłam na to forum.
mija już 5-lat od radioterapi i po za meszkiem w miejscu naświetlania nic nie odrosło :zly:
podobno w Polsce już wykonują transplantacje włosów tylko gdzie???
ja na cud już nie wierzę jak do teraz nie odrosły to już nie odrosną???

czy ktoś z was może słyszał i wie gdzie coś takiego robią????

~chinese 

Wysłany: 2006-09-15, 22:40   

czesc.
Od mojej radioterapii mineło 9miesięcy , włosy odrosły(nawet mocniejsze i bardziej gęste) mają już (niektóre nawet) ok 15cm... wiec jest ok, ale niestety nie odrosły w głównej części na obszarze 5cm x5cm, gdzie naświetlanie było docelowe. Zużyłam w tym czasie zestaw Neril Tonik + szapon , Dermena żel i szampon, a w tej chwili kończę 24 ampułkę Vichy Dercos, efekty w tym małym polu marne. Za tyydzień wybieram się do dermatologa, żeby ocenił stan czy widać jakieś cebulki i czy mam się przygotować na większe wydatki- przeszcepy.
Pozdrawiam Cięi wybierz się z tym do lekarza

~ela 

Wysłany: 2006-09-15, 22:50   

ja już wszystko przerabiałam pozostał tylko przeszczep

~ela 

Wysłany: 2006-09-29, 22:40   

ja właśnie wczoraj znalazłam w www.medicalhair.pl
wypisałam ankiete dzisiaj rano i byłam mile zaskoczona gdyz popołudniu dzisiaj
zadzwoniła do mnie Pani z MEDICALHAIR i umuwiła mnie na
bezpłatną wizytę /na 07.10.2006/w katowicach /
polecam zajrzeć na tą stronkę /tam są podane miejscowości z mapką dojazdową,opis zabiegu,pare fotek/przed i po zabiegu...itp/
POZDRAWIAM!!!
:oczami:

~donata 

Wysłany: 2006-09-30, 16:55   

Droga Elu
Z kliniką Handsome men nie miałam kontaktu jednak z załączonych mteriałów otrzymanych z kliniki dowiedziałam się sie, że nie są to włosy naturalne tylko sztuczne b. podobne do naturalnego wlosa. Włosy te przyczepione sa do b.cienkiej mikroskury, którą się zespala ze skóra głowy . Włosy te nie rosną. więc otrzymujsz jedną fryurę na całe życie. Jeśli ci to odpowiada to ok.

[ Dodano: 2006-09-30, 17:06 ]
Rownież byłam na konsultacji w MEDICALHEIR w Lublinie zaproponowano mi przeszczep oraz zabieg expandor - polegający na rozciąganiu skóry. Swoją drogą b. bolesny i długotrwały. Ponieważ mam za dużą powierzchnię bez włosów, a sam przeszczep nie wystarczy i nie załatwi wszystkiego. Załamka
znalazłam w necie jak wcześnij pisałam w Pradze klinikę GHO, gdzie bez rozcinania skóry przeszczepiaja pojedyncze włosy. Chwyciłam się tego jak tonący brzytwy.
Może ktoś z was ma jakieś szersze informacje na temat tej kliniki lub sam przeszedł zabieg proszę o kontakt.
donata

~foka 

Wysłany: 2006-09-30, 20:12   

droga Donato, bardzo współczuje faktu nie odrastających włosów. Pragnę cię jednak przestrzec przed przeszczepem włosów. W przypadku kobiet prawie wogóle się ich nie wykonuje na całym świecie. Poczytaj zagraniczne fora. Bardzo rzadko, ale to bardzo. Wiem bo moja znajoma miała robiony, ale nie w Polsce a w USA. Nie robili jej popularnego w Polsce stripa - którego zapewne tobie zaproponują tylko FUE. Czyli wszczepiali jej pojedyncze włosy. Pamiętaj, że skóra która zostanie zmniejszona niesie za sobą konsekwencje zmiany ukłądu twarzy. Znikną ci zmarszczki i zmieni się linia czoła. Wiem że to nie ciekawe ale o tym ci pewnie lekarz nie powie.

Co do przeszczepiania pojedynczych wlosow w Pradze to sprawa wyglada nastepujaco.
Biorąc to na chłopski rozum, jeśli masz duży ubytek to nie jesteś w stanie przeszczepem zapełnić całego ubytku, a co za tym idzie, w miejscach gdzie włosy się przeszczepia zostają rzadsze pola. Bo niby skąd tych więcej włosów? Problemu by nie było gdyby włosy można klonować i wszczepiać, ale w tym wypadku przy dużych ubytkach przeszczep może zakończyć się twoją życiową tragedią. Musisz również wiedzieć, że przeszczep jest skuteczny wówczas, kiedy wiek pacjenta jest zaawansowany, i wielkość ubytku jest nie większa niż 25 %. Zapewne spytasz skąd to wsyzstko wiem :P . Z forum lysienie.info bo kiedyś się tym bardzo interesowałam.

Co do Kliniki Handsome Men to proponuje dokładnie doczytać materiały informacyjne. Sama u nich robiłam fryzurę. Zanim się jednak zdecydowałam dokładnie to prześledziłam. Nie ma mowy o jednej fryzurze. To są włosy naturalne. To że nie rosną nie oznacza że nie możesz ich fryzować na rozmaite sposoby. Spójrz na Ize Trojanowską
http://handsome.com.pl/?pl/przyklady/38/2

Ma np. rozpuszczone i spięte w kok.
Ja osobiście robię czasem warkocz albo kok. Jak mojemu chłopu odbije i chce zaszaleć no wiesz :D - to robie dwa kucki.

A, i jeszcze jedno bo bym zapomniała. http://www.hairlosshelp.com/forums/
Poczytaj sobie. Ja tu wiele informacji znalazłam. Zawsze lepiej poradzić się w kilku miejscach niż potem żałować decyzji. Bądź bardzo ostrożna ze swoją decyzją.

pozdrawiam i zdrówka życzę
Ostatnio zmieniony przez foka 2006-09-30, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  

~donata 

Wysłany: 2006-10-05, 19:45   

Byłam dziś u dermatologa , ktory przepisał mi Loxon - jest to preparat zawierajacy minoksydyl. Może ktoś stosował taki specyfik? Jestem bardzo ciekawa rezultatu. Nie wiem czy jest on na tyle skutaczny ,że pobudzi moje mieszki włosowe , PROSZE O OPINIE. DO dziś zdecydowana byłam na przeszczep, teraz mam totalny mętlik w głowie. Może znacie jakieś inne świetne preperaty na porost włosów. będę wdzięczna za odpowiedzi :padam:

@walker 

Telefon: Nokia 9300
Sieć GSM: Plus
Wysłany: 2006-10-05, 19:59   
   Skąd o nas wiesz: Z strony WWW

nie ma świetnych preparatów na porost włosów ;)

poczytaj ten link

http://forum.helox.pl/viewtopic.php?t=7772

FAVORITE - Pink Floyd - High Hopes.
FAVORITE - Yamaha R1.
FAVORITE - Francuskie Bordeau.
FAVORITE - Malediwy.......

~ela 

Wysłany: 2006-10-08, 14:21   

wczoraj byłam na konsultacji w medicalhair i jestem załamana........
przeszczep w moim przypadku to sprawa podzielona na dwa etapy 1 przeszczep i za pół rok/u drugi bo ubytek po radioterapi jest zbyt duzy,albo ekspander ?/długoterminowa zabawa i bolesna//?

przytwierdzone na stałe czy trzeba je podklejać? czy mozna bez oporów i przeciwskazań w tym miejscu szczotkować głowę?

ja po wczorajszej wizycie mam mętlik w głowie i nie wiem co robić :przestraszony:
pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony przez ela 2006-10-08, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu